Proč vychovávat děti dvojjazyčně?

bilingvni-rodina

První asociace, která mě vyvstane na mysli, když pomyslím na bilingvismus/ dvojjazyčnost je rčení „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Žijeme v multikulturním světě a povědomí o tom, jak vnímají svět lidé kolem nás, je důležité. Každý národ má vlastní jazyk, tradice a neverbální projev (gesta, mimiku, postoj těla apod), které jsou jeho součástí.

Kdy a jak se seznámit s cizím jazykem, je otázkou pro mnohé z nás.

S vícejazyčnou výchovou se pojí mnohé mýty. Logopedové považují vícejazyčnou výchovu za negativní vliv na rozvoj řeči. Apelují na to, že dítě začíná mluvit později a nemá správnou artikulaci. Naopak psychologové věří a v rámci výzkumů nám dokazují, že vícejazyčné děti mají lepší paměť, dosahují lepších výsledků ve škole a jsou kreativnější.

Ať se přikloníme k jedné či druhé skupině názorů, s jistotou můžeme konstatovat, že bez znalosti cizího jazyka se v dnešní době neobejdeme. Rádi bychom vám představili metodiku, která usnadní vašim dětem vstup do světa jazyků. Metodika The adventures of Hocus and Lotus se opírá o narativní (vyprávěcí) formát, který děti vtáhne do děje a naučí se cizí jazyk, tak jako mateřský.

Dobrodružství dvou dinokroků, Hocuse a Lotusky, jsou plná zábavy a poučných situací, díky kterým se děti naučí aplikovat cizí jazyk do běžných životních událostí. V zábavných hodinách angličtiny děti hrají divadýlko, zpívají písničky, čtou si pohádky, vyrábí výrobky a na závěr hodiny za odměnu sledují krátký animovaný příběh. Výukový systém, který má řád a přitom je plný různorodých aktivit, udržuje neustálou pozornost dětí. Na nudu rozhodně není čas!

Pokud se chcete dozvědět více o metodice a přínosech dvojjazyčnosti, srdečně vás zveme na přednášku:

Téma: PROČ VYCHOVÁVAT DĚTI DVOJJAZYČNĚ

Místo konání: DC Štěpnice, Štěpnická 1188, Uherské Hradiště

Termín: 4.2.2017

Čas: 16:00-18:00

Téma:

  • Bilingvismus
  • Předsudky a mýty bilingvální/ dvojjazyčné výchovy
  • Jak vychovávat děti dvojjazyčně v jednojazyčném prostředí
  • Diskuze

Vstup: 150 Kč/ osoba + 1 dítě ZDARMA 

Další dítě již platí dle ceníku vstupného DC Štěpnice. Děti budou mít zajištěny dozor v herničce, kde mohou plně využít veškeré zázemí herny.

Kapacita míst na přednášku je omezená. Přihlaste se prosím na e-mail info@hocus-lotus.cz do 30.1.2017!

Těšíme se na vaši účast!

Veronika Ivakina, BA

ředitelka JŠ

 

 

X